Výzdoba svatební tabule


Nechcete za výzdobu svatební tabule utrácet hromady peněz, ale i přesto byste chtěla mít něco originálního, zajímavého a krásného? V tomto článku Vám ukážu 10 různých způsobů, jak vyzdobit svatební tabuli za pár korun.

1. Růžová romance - výzdoba svatebního stolu

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Na výzdobu tohoto stolu budete potřebovat 3 zavařovací sklenice, stužku, svíčky (svíčky na fotografii jsou z IKEA), hortenzii a gypsophilu (nevěstin závoj). Na zavařovací sklenice navažte mašličku ze stuhy. Do sklenic následně natrhejte hortenzii, můžete použít jak živé květiny, tak i látkové (na fotografii jsou použity látkové květiny). Do skleniček s hortenziemi následně natočte vodu a vložte pár snítek nevěstina závoje.

2. Zimní výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Pokud plánujete svatbu v zimním období, nebojte se pro výzdobu stolu zvolit šišky. Šišky jsou krásná dekorace, kterou najdete v každém lese a skvěle doladí zimní atmosféru. Ve středu stolu se nachází záclona po babičce, kterou jsem na třech místech svázala stuhou a vytvořila tak předěl stolu. (Pro předěl můžete zvolit jakoukoliv textílii). Co se stolování týká, nebojte se pohrát s barevností talířů, skvěle to ozvláštní svatební tabuli. Misky na fotografii jsou z IKEA.

3. Jemná výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

V jednoduchosti je krása a pokud se nebojíte barev, velký kus práce ve výzdobě za Vás udělá barevný ubrus. K barvě ubrusu můžete poté ladit zbytek doplňků v podobných odstínech nebo naopak zvýraznit jednotlivé prvky jinou barevností. Na tuto výzdobu budou potřeba jen drobné kamínky, které sežene v zahradnictví. Kamínky nasypete na stůl a na ně položíte pár květů růží či jiných druhů květin. Opět můžete zvolit živé či látkové květiny.

4. Stůl pro princeznu - výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Jestli si říkáte, kde sehnat tento ubrus, podívejte se u babičky do skříně, jedná se totiž o záclonu. Ovšem neočekávejte, že naleznete několik metrů takovýchto pokladů. Pokud budete mít štěstí objevíte jen pár kusů. Tyto záclony použijte pro nevěstu a ženicha a popřípadě pro rodiče. A co se zbytkem stolů? Pro ostatní stoly zvolte klasický bílý ubrus, odlišnosti se vůbec nebojte, naopak, krásně tím zvýrazníte důležitá místa na hostině. Pro výzdobu jsou zde zvoleny růže, které jsou volně položeny na stůl. Ve středu stolu jsou hortenzie, které zvýrazní střed stolu. Výzdoba v látkové variantě je o dost levnější a trvalejší než ze živých květin.

5. Lesní výzdob svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Les nám poskytuje mnoho krásných přírodních materiálů, které můžeme využít v aranžmá. Od větviček, borůvčí či šišek, až po mechy a lišejníky. Zda plánujete svatbu v přírodním či lesním stylu, využijte co nejvíce materiálů právě z lesa. Na výzdobu, která je na fotografii, jsem použila kapradí. Vydrží dlouhou dobu bez vody a vypadá stále skvěle, proto si můžete dovolit kapradí položit na stůl. Dále naaranžujeme jemné kamínky a šišky, jediné, co musíte zakoupit, jsou svíčky, které ovšem vůbec nemusíte použít.

6. Letní výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

I samotný ubrus můžete ozvláštnit, stačí k němu pár stehy připevnit nebo volně položit širokou barevnou stuhu. Malý detail, který o 100% pozvedne celý dekor. Ve středu stolu jsou volně položeny látkové pivoňky (mnohem levnější varianta než živé květiny a hlavně nemusíte řešit přísun vody). Pro ozvláštnění aranžmá jsem použila obrácené misky, na které jsem položila svíčky (vše naleznete v IKEA).

7.Stůl pro Růženku - výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Tato výzdoba je o něco nákladnější než předešlé ukázky, ale pokud použijete aranžmá pouze na stůl, kde bude sedět nevěsta a ženich, nemusíte se bát do aranžmá zainvestovat. V tomto případě můžete použít jak látkové, tak i živé květiny. Aby dekorace dlouho vydržela, používá se oasis, který před vypichováním namočíte do vody. Díky tomu Vám živé květiny vydrží dlouho krásné. Velmi zajímavým detailem jsou růžičky, který můžete vložit do talíře. Každý host si tak odnese malou památku na Váš den.

8. Modrá výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Osobně jsem si tuto barevnou kombinaci velmi oblíbila. Modrou a bílou snad nejde nic zkazit. Pro tuto výzdobu budete potřebovat podzimní materiály, a to větvičky, šišky, plody jeřabin a modré bobule (vše se opět může použít v látkové nebo živé variantě). Buď můžete aranžmá nechat na stole volně položené nebo lze materiál naaranžovat do aranžérské hmoty (oasis).

9. Meruňková výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Zajímavým detailem můžou být i pruhy bílé látky, které se přehodí přes stůl v místě stolování. Do středu stolu postavte vázičku (nebo zavařovací sklenici) a do ní vložte květinu (luční, pár růží či kvetoucí větvičky). Aby stonky netrčely ve vzduchu, můžete vázu vysypat pískem či kamínky. Mezi talíře můžete následně vložit pár snítek květin, které zavážete ozdobnou stuhou (pokud se bude jednat o živé květiny stonky zavoskujte nebo navatičkujte - aby měly přísun vody).

10. Růžičková výzdoba svatební tabule

výzdoba svatební tabule Vene Bene

Úzké aranžmá ve středu stolu obohatí svatební tabuli. Pokud plánujete velkou hostinu, aranžmá nedávejte na každý stůl - můžete ho aranžovat ob jeden stůl, vše se odvíjí od uspořádání stolů na hostině. Jinak připravíte aranžmá pro stoly, které jsou sestaveny do tvaru T a jinak pro U.

#svatba #svatebnítabule #výzdobastolu #svatebníhostina #jakvyzdobitsvatebnítabuli

228 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše