SVATEBNÍ KYTICE - druhy svatebních kytic


Tento článek je věnovaný SVATEBNÍM KYTICÍM. Představím Ti některé druhy svatebních kytic a dozvíš se pár rad, jak postupovat s výběrem svatební kytice.

Svatební kytice

Svatební kytice na fotografiích jsou vytvořeny z umělohmotných a látkových květin. Taková svatební kytice na rozdíl od kytice z živých květů nikdy neuvadne a bude Ti tvůj den připomínat mnoho let. Pokud se Ti budou svatební kytice líbit, můžeš si je zakoupit zde: →SVATEBNÍ KYTICE←

Jedná se originální kusy v omezeném množství! Pokud budeš potřebovat korsáž pro ženicha nebo svědka, kytice pro maminky či svědkyni, není problém, na všem se můžeme domluvit. Tak neváhej a ozvi se buď na email: vbrendlova@gmail.com nebo na tel:731978884, ráda Tvým přáním vyhovím. NA ZHOTOVENÍ SVATEBNÍ VÝZDOBY A DOPLŇKU POTŘEBUJI TROCHU ČASU, PROTO SI NA VÝROBU OBJEDNÁVKY DÁVÁM MINIMÁLNĚ TŘI TÝDNY! Pokud přesto upřednostňuješ živé květiny ani to není problém.

Zde se můžeš podívat na ukázku mé práce svatebních kytic z živých květin:

UKÁZKA SVATEBNÍCH KYTIC←

Svatební kytice - biedermeier

Svatební kytice kulatá

Svatební kytice - kulatá

Svatební kytice kulatá

Svatební kytice - kulatá luční

svatební kytice luční

Svatební květina - luční

svatební kytice luční

Svatební kytice - kulatá se spodní květinovou ozdobou "zepter"

svatební kytice zepter

Svatební květina - anglická kapka

svatební kytice anglická kapka

Svatební kytice - oboustranně splývavá

svatební kytice splývavá

Svatební kytice - koule

svatební kytice koule

A jak jsem slibovala na závěr se dozvíte, jak postupovat při výběru svatební kytice.

♥ Vždy je lepší si nejprve určit styl svatby a vybrat svatební šaty, podle toho pak přizpůsobte výběr svatební kytice. V opačném případě, kdy máte vybranou svatební kytici a tomu podřizujete veškerý výběr, je vše mnohem náročnější a ve většině případů finální verze neodpovídá představám nevěsty.

♥ Svatební kytice musí přesně korespondovat s nevěstou, zdobit ji, musí dotvářet dokonalý celek, který je předurčen postavou, osobností, šaty, tím, co nevěstě sluší a typem svatby

♥ K určitým typům šatů se hodí určité typy svatebních kytic. K lehké nadýchané a rozevláté látce je vhodná lehká střapatá dekorativní kytice, uzavřený tvar naopak vyžaduje pevné a těžké látky, hladká a splývavá látka nejlépe ladí s kyticemi jasných tvarů a linií. Barvu šatů a vzor můžete také využít při výběru kytice, florista může určité prvky zakomponovat do kytice např: pokud máte bohatě zdobené šaty perličkami můžou se perličky objevit i v kytici.

♥ Svatební kytice nesmí být delší než sukně nevěsty.

♥ Velkou roli zde hraje typ nevěsty. Pro Jarní typ (teplé svěží a jasné barvy), Letní typ (studené tlumené barvy) Podzimní typ (teplé syté -zemité barvy) Zimní typ (studené jasné a výrazné barvy). Tento bod ještě více rozpracuji v dalším článku, kde budou ukázky barev a můžete si ověřit jaký typ jste.

♥ Nezapomeňte také na osobu nevěsty. Tu určují jednotlivá kritéria: postava, věk, rysy obličeje, typ šatů, vlasy a účes, celkový vzhled – vyzařování osobnosti nevěsty. Na jejich základě můžeme nevěsty rozdělit do sedmi skupin.

Mladistvý, dívčí typ nevěsty: svěží a mladistvé působící barevné kombinace, jednoduché rostliny nebo jednoduše působící kulaté kytice, zcela nevhodné by bylo použití příliš extravagantních kytic a velmi ušlechtilých exotických květů.

Sportovní typ: svatební kytice by měla být zhotovena z jednoduše působících květů a zeleně, neměly by být používány příliš drobné květy, nejčastěji se používají kytice uzavřené kopulovité a kapkovité, nevhodné je použití příliš zdobných a romanticky působících doplňků

Elegantní typ: kytice by měla vynikat elegantními liniemi, měla by působit reprezentativně, většinou se jedná o velice propracované kytice – např. secesní kytice, svatební vlečky.

Romantický typ: kytice působí romanticky výběrem barev i rostlinného materiálu, často ji doplňují romantické drobnosti – vše by mělo působit hravě, pohádkově.

Klasický tradiční typ: volíme zcela klasické typy kytic a klasické rostliny, např. růže-Rosa.

Extravagantní typ: svatební kytici vybíráme v neobvyklých kombinacích barev, z exotických a vzácných druhů květin, často se používají neobvyklé doplňky, přísně grafické a experimentální kytice.

Zralý typ: kytice by měla působit jednoznačně, nevhodné jsou romantické a extravagantní kytice.

♥ Pokud si budete objednávat květinovou výzdobu a svatební kytici, vždy je dobré se s floristkou domluvit minimálně 3 týdny dopředu, aby měla čas sehnat požadované květiny a vyhradila si čas na zhotovení.

♥ Do květinového studia můžete donést fotografii svatební kytice, která by se vám líbila /tím určitě nic nezkazíte/ nebo mít dobře připravený popisek, jak by měla svatební kytice vypadat.

♥ Se svatební květinou také objednáváte i zbytek výzdoby! Pro ženicha korsáž, ta by měla korespondovat se svatební kyticí. Květiny pro maminky by měly být vždy menší než svatební kytice a pokud možno i odlišné nebo nepatrně jiné. Svědkyně by měla mít jinou kytici než mají maminky, ale zároveň by měla ladit s ostatními květinami. V dnešní době je velmi moderní květinový náramek, který nahradí kytici pro družičku. Pokud budete mít svědka, ten by měl mýt korsáž odlišnou a menší než je korsáž ženicha.

#svatebníkytice #svatebníkvětina #svatebníkyticekulatá #svatba #kytice #květiny #jakpostupovatsvýběremsvatebníkytice #výběrsvatebníkytice #typnevěsty #jarnítyp #zimnítyp #letnítyp #podzimnítyp #šaty #jakobjednatkytici #zepter #lučníkytice

398 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše