Svatební kytice - Inspirace


Pokud hledáš inspiraci na svůj svatební den, jsi tu správně! V tomto článku nalezneš květinové doplňky na svatbu; svatební kytice, korsáž do klopy pro ženicha a svědka, kytice pro družičky, kytice pro maminky, náramky, zdobený dort, ozdoby na auto, ozdoby na stůl.

Svatební kytice

Hledání ideální svatební kytice zabere spoustu času, najít tu správnou není vůbec jednoduché. Hodně se setkávám s názory, že svatební kytice musí ladit s účesem, šaty či postavou. Z mého hlediska je úplně jedno, zdali se kytice hodí či nikoli, je to Tvůj den a proto by měl být přesně takový,jaký ho chceš mít ty sama. Líbí se ti slunečnice, ale svatbu budeš mít do modra? No a co, ber slunečnice. Na druhou stanu nevěsty, co chtějí mít vše sladěné, dbají na celkovou harmonii. V těchto případech je dobré si vybírat květiny v podobném stylu svatebních šatů, a typu svatby.

V dnešní době se nevěstám nabízí mnoho druhů svatebních kytic. Od kulatých po převislé až extravagantní. Toto téma vám blíže představím v dalším článku.

Slunečnicová svatba

Svatební kytice ze slunečnic

Svatební kytice v tomto případě není klasicky kulatá. Zeleň, které zde byla použita přesahuje samotné květy, a tím spíše udává kytici venkovský styl. Dalším zajímavým řešením kytice je dlouhý beargrass, který je převisle uvázán z přední části. Korsáž pro ženicha je zde uvázána z drobných kvítků chryzantémy. Kytice pro maminku je v podobném stylu jako kytice svatební.

Růžičková svatba

Svatební kytice z růží

Tato svatba byla uvázána z růžiček velkokvětých a trsových. Jako doplňkový materiál byl zvolen nevěstin závoj. Svatební kytice je ve stylu biedermeier. Kytice pro družičku byla zvolena v podobném stylu, pouze bylo použito méně materiálu.

Hortenziová svatba

Svatební kytice z hortenzie

Modro - krémová svatba se stala letošním hitem. Krémové růžičky tvoří vrchní část kytice, modrá hortenzie poté kytici zakončuje. opět se jedná o styl biedermeier. Třetí fotografie představuje ozdobu na auto. Kytice je zapracována do konstrukce, které se připevní pomocí přísavek na přední část auta.

Červeno bílá svatba

Svatební dort, svatební kytice, klopa

Květiny, které byly na tuto svatbu zvoleny, jsou růže, frézie, hypericum a pistacie. Ozdoba dortu byla připevněna na malé podklady, které byly poté na dort položeny. Je možné květiny aranžovat rovnou do dortu, ale po odstranění jsou v dortu dírky. Lepší variantou v tomto případě jsou předem připravené konstrukce. Svatební kytice byla uvázána dokulata, nejedná se ale o styl biedermeier, jelikož z kytice různě vykukovaly lístky a poupata. Hřebínek do vlasů byl uvázán na základnu o šířce 7 cm. Klopa pro ženicha byla odlišena barevností, jako jediná obsahovala bílé frézie. Pro družičku byl v tomto případě zvolen náramek. Jedná se o tři dozdobené růže. Náramek nesmí být moc velký a těžký, aby se dal pohodlně nosit a nespadl z ruky. Osobně přidávám k náramků stuhu, které se dá zavázat na mašli.

#svatba #svatebníkytice #svatebnídoplňky #klopaproženicha #svatebníkvětina #slunečnice #hortenzie #růže #svatebnívýzdoba #svatebnídort

264 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše